Analizy miesięczne Wszystkie

Analiza na sierpień

W poprzednim miesiącu zastanawialiśmy się, czy lipiec(jako pierwszy miesiąc wakacyjny) również pozwoli na zarobek. Okazało się, iż pozwolił i eurodolar poszybował w górę, przekraczając nasz cel. W sierpniu może być jednak nieco trudniej, gdyż rynkowi należy się korekta.

Jak widzimy, eurodolar dotarł na wysokość 1.33. Handel powyżej obszaru 1.30 stanowi duże ryzyko, gdyż jest to obszar powyżej naszego celu z poprzedniej analizy miesięcznej. Na wskaźnikach MACD oraz RSI widać bardzo duże wykupienie. Niewykluczone jednak, iż rynek będzie próbował jeszcze się zbliżyć do poziomu 1.35, który stanowi jeden z kluczowych poziomów globalnych dla tej pary.  Tam też biegnie średnia krocząca z 200 dni. W perspektywie 2-4 tygodni eurodolar powinien jednak cofnąć się na wysokość 1.30. Dopiero tutaj będzie okazja do zajmowania kolejnych, bardziej bezpiecznych, długich pozycji. Wskaźnik MACD jest o krok od wygenerowania sygnału sprzedaży, a RSI od pokonania linii trendu wzrostowego.

Dziś po raz pierwszy zajmiemy się nowym rynkiem na platformie VTT2. Złoto sporo się oddaliło od historycznych szczytów(1260). Jednak po pokonaniu mniejszej linii trendu wzrostowego(zielona linia), rynek dynamicznie nad nią powrócił.  Handel powrócił tym samym w okolice poziomu 1200. Wskaźnik RSI pokonał linie trendu spadkowego, dając szanse na zakończenie spadków. MACD dał wstępny sygnał kupna i będzie teraz próbował utrzymać jego ważność. Najbardziej prawdopodobny jest  handel w okolicy poziomu 1200(od 1180 do 1220), z możliwym przeniesieniem akcentu na wzrosty, zakończone testem poziomu 1250.  Po drodze jest jeszcze jednak  opór, na wspomnianym poziomie 1220.

Sylwester Majewski

Comments